Malí fotografové

Termín: 19. září 2020 14:00 – 17:00
Cena: 700 Kč
Místo: Kasárna Karlín

Rezervovat kurz

Ve spolupráci s obchodem Analogue pořádáme kurzy fotografování pro děti. Zvány jsou děti od sedmi do dvanácti let, které láká tajemství analogové fotografie. Seznámí se s rozdílem mezi dnes již běžně používanými digitálními fotoaparáty a klasickými analogovými fotoaparáty. Vyzkouší si několik fotoaparátů – klasických, ale také jednoduchých plastových vyráběných firmou Lomography či dřevěných dírkových komor vyráběných značkou Dirkoma. Zavedeme je i do improvizované temné komory (neplatí u Muzea Karla Zemana), kde se seznámí s vyvoláváním a tvorbou fotogramů – obrazů vytvořených osvětlením různých předmětů na fotopapír.


Rezervovat kurz

ZÁKLADNÍ INFORMACE O KURZU

Pro děti pro děti od 7 do 12 let. Děti se naučí nejen dovednostem technickým, jako je navíjení filmu do fotoaparátu či správné zaostřování na fotografovaný předmět, ale také budou rozvíjet své estetické vnímání soustředěním se na kompozici fotografie, na světlo, trpělivým čekáním na správný moment. Dětem se tak odhalí jedinečnost analogové fotografie, která je v dnešní době Instagramu, Photoshopu a sdílení upravených fotografií z mobilních telefonů pozapomenuta.
Ve druhé části se děti seznámí také s alchymií při vzniku samotné fotografie (neplatí u Muzea Karla Zemana). V improvizované temné komoře si vyzkouší výrobu tzv. fotogramu – obrazu, který je vytvořen na citlivém foto papíru za pomocí malých předmětů různých tvarů, několika vteřinového osvětlení a následného ponoření papíru do chemie pro vyvolání fotografie – vývojky a ustalovače. Každý si pak domů odnese svůj vlastní fotogram, spoustu nových zkušeností a radost ze společné tvorby.

V následujících dnech e-mailem obdrží naskenované snímky, které na kurzech vyfotografovaly a my pak dle přání vyvoláme i konkrétní fotografie. V ceně kurzu je zahrnut také veškerý materiál, zapůjčení fotoaparátů, vyvolání a naskenování filmů (případné zhotovení fotografií se doplácí extra dle konkrétních přání).

Program kurzu


14:00 – 15:30
Navíjení filmu do fotoaparátu, správné zaostřování na fotografovaný předmět, zaměření na kompozici fotografie a na světlo.

15.30 – 17.00 (neplatí u Muzea Karla Zemana)
Seznámení s alchymií při vzniku fotografie a výroba tzv. fotogramu – obrazu, který je vytvořen na citlivém foto papíru za pomocí malých předmětů různých tvarů.