Free Cinema

Free Cinema je filmová společnost zabývající se filmovou výchovou, distribucí a alternativními formami práce s publikem. Za devět let své existence uspořádala více než tisíc přednášek, workshopů, seminářů a projekcí pro více než 42 tisíc diváků. Free Cinema se věnuje podpoře mladých filmových talentů – jako producent zaštítila výrobu až šedesáti krátkých filmů. Pořádá jednorázové i celoroční kurzy pro filmové amatéry. Podporuje rozvoj filmové výchovy na českých školách – pedagogové si mohou vybírat z široké nabídky projektových dnů a praktických workshopů pro studenty. Free Cinema vytváří kurátorská řešení na klíč: pro festivaly, kina, kulturní centra i galerie.

Naše kurzy pro veřejnost dokazují, že prostřednictvím filmu můžete zaujmout stanovisko ke světu – jako autor i divák. Pro školy zajišťujeme pedagogické misie: workshopy a semináře. Snažíme se na kino dívat dětskýma očima. Otiskem toho je naše programová nabídka pro kina a festivaly. Chceme inspirovat další filmové profesionály. Sdílet naše zkušenosti. Proto vznikl projekt Jak uvést film (dětem). Ať už jste kdokoliv, pokud vám není filmové umění lhostejné, jste na správném místě.

 Výroční zprávy

Chcete nás podpořit?

Free Cinema je nezisková společnost. Bojujeme za filmovou kulturu v českých kinech a na školách. Připravili jsme pro Vás dvě cesty, kterými můžete podpořit naše aktivity. I vy můžete pomoci tomu, aby se naše činnost rozšířila!

Ambasador Free Cinema
Za libovolný příspěvek Vás budeme uvádět v titulcích filmů z produkce Free Cinema Films v poděkování. Za podporu nad pět tisíc od nás dostanete navíc cinefilní dárkový balíček.

Mecenáš Free Cinema
Za příspěvek nad 10 000 Kč pro Vás připravíme filmový program na míru. Workshop pro Vaše kolegy, představení pro Vaše děti, a nebo si budete chtít zažít jeden natáčecí den? Všechno je možné, stačí se nám ozvat!

Finanční dar můžete poslat na účet číslo: 2900322901/2010 .
A pak už jen stačí napsat na email: tereza@freecinema.cz.
Jakou odměnu si budete přát?

 Náš tým

Jsme tu pro Vás

9

let

Realizovali jsme

1220

akcí

Oslovili jsme více než

42850

diváků