Detaily akce

  • Datum konání:

18.8. / 10:00 – 14:00 / Muzeum Karla Zemana

Myslíte si, že je dnes analogová fotografie retro, oldschool nebo dokonce hodně out? Mrzí vás, že světem fotografie vládne digital, Instagram a smartphone? Také jste v obchodě zahlédli ty barevné plastové krabičky na film, které sice vzbudily vaši pozornost, ale také nedůvěru a z obchodu jste si odnesli další SD kartu? Tak si ty „barevné krabičky“ přijďte vyzkoušet v rámci tohoto workshopu.
evíte kouzlo analogové fotografie, jinakost tvorby v porovnání s focením na digitální fotoaparát, zažijete moment překvapení při prohlížení vašich výsledků, utvrdíte se v tom, že analogová fotka má mnohem podmanivější atmosféru. Vyzkoušíte si hlavně fotoaparáty značky Lomography (Diana F+, La Sardina, FishEye), Dirkoma, ale také klasiku jako Nikon nebo kompakt Leica. A možná po workshopu budete mít jasno v tom, kam svou tvorbu chcete směřovat. Cílem workshopu je zaměřit se na proces tvorby. Výsledná fotografie je pro nás vždy druhořadá. Snažíme se z každého fotoaparátu dostat maximum dle konkrétního potenciálu přístroje, dáváme každé fotce čas, protože zmáčknutí spouště se nedá smazat. Je pro nás důležité, abyste si tvorbu dokázali užít, nejen těšit se z výsledku. Ovšem pokud se povede, je to příjemné zakončení celého procesu.
Pojďte s námi fotit, ať už jako profesionál, kterého zajímají rozverné fotoaparáty Lomography, nebo jako laik, kterému zvědavost a touha po tvorbě nedá spát.

Cena: 1200 Kč

Vstupenky na 18.8. zde: https://eshop.muzeumkarlazemana.cz/online-vstupenky/workshop-analogove-fotografie-pro-dospele—18–8–od-10-do-14-hod/