Kurz filmového herectví

Termín: 11. 4. 2021 – 10:00 – 16:00
Cena kurzu: 2000 Kč
Místo: bude upřesněno

Rezervovat kurz

Vyučující: Viktória Rampal Dzurenko

Od vytříbené techniky k autenticitě – tak se jmenuje nový cyklus našich kurzů filmového herectví. Každý jednodenní kurz věnujeme vybrané slavné herecké nebo režisérské osobnosti a její výjimečnému přístupu k herectví nebo k práci s hercem před kamerou. Podíváme se na práci Charlieho Chaplina, Roberta Bressona a jeho herecké modely. V rámci francouzského herectví se zaměříme na Jeana Paula Belmonda a Issabelle Huppert. Skrze americkou školu Acting Studio prozkoumáme práci Marlona Branda, Dustina Hoffmana a Meryl Streep. Poznáme hollywoodské herectví – například Brada Pitta a Jima Carreyho – podle slavné herecké koučky Ivy Chubbuck. A v rámci české nové vlny si ukážeme práci s herci Miloše Formana.

Na bližší program se podívejte níže.

Podívejte se na video z kurzu.


Rezervovat kurz

O lektorce:

Narodila se 6. května 1982 na Slovensku a život jípostupně zavál přes Českou republiku až do Indie, kde absolvovala studijní pobyt na filmové škole FTII Pune. Svou práci filmaře a učitele herectví miluje, vnímá to jako vzájemné obohacování se spolu se svými studenty. Herecké práci se věnuje kreativně a upřednostňuje individuální přístup. Při výuce herectví používá různé techniky, vždy na míru podle situace, zadání a povahy lidí, se kterými pracuje. Své studenty ráda motivuje ke hře a experimentu. Svou prací by ráda zájemce o filmové herectví motivovala a inspirovala k tomu, aby se uvolnili, věřili ve svůj kreativní potenciál a nebáli se objevovat. Věří, že krása se ukrývá v očích toho, kdo se dívá – kdo se na okolní svět i do sebe dokáže podívat upřímně a naplno. Neustálé pozorování a perfektní soustředění, v tom spočívá umění filmového herectví.

Podrobně si představíme jeho vytříbenou hereckou techniku a vyzkoušíme si mnoho věcí prakticky na vlastní kůži. Spolu s Charliem budeme trénovat základní a klíčovou dispozici každého filmového herce – důkladnou koncentraci a z toho vyplývající přesné načasování vašeho každého pohybu, gesta či emocionálního výrazu. Vyzkoušíme si spolu zahrát a natočit slavnou scénku holiče z Chaplinova filmu Diktátor nebo i projev samotného diktátora z filmu. Charlieho herecké umění se zároveň pokusíme aktualizovat a přenést do současnosti, při tom se počítá s autentickým a kreativním projevem samotných účastníků kurzu.

Empty section. Edit page to add content here.