Kurz filmového herectví online

Termín: každou sobotu 17:30 – 20:30
Cena kurzu: jedna lekce 550 Kč, celý kurz 2500 Kč
Místo: ZOOM, kurzisté vždy dostanou přístup (link) na danou lekci

Rezervovat kurz

Vyučující: Viktória Rampal Dzurenko

V rámci tohoto intenzivního pokračovacího kurzu složeného ze série přednášek, filmových ukázek a praktických hereckých cvičení, se budeme podrobně věnovat specifikám filmového herectví v konkrétních  žánrech. Společně se ponoříme do tajů tvorby hrůzy a strachu v hororech, zasmějeme se v komických či “černohumorových” scénách v (tragi)komediích, poznáme vzrušení z milostných emocí v melodramatu, budeme zadýchaní z napětí a akce v thrillerech a v akčních filmech, ponoříme se do duše v psychologických filmech a vžijeme se do originálních postav sci-fi nebo fantasy. Účastníkům kurzu bude umožněno vyzkoušet si pod vedením profesionální filmové režisérky hned několik rozličných technik práce filmového herce.

Kurz vám umožní hlubší a erudovanější vhled do tohoto komplexního a fascinujícího umění. Jednotlivé herecké techniky si budeme podrobně představovat a aplikovat do filmových žánrů a vy si je budete zkoušet na vlastní kůži a tak si ujasníte, která technika práce s hercem před kamerou je vám bližší, která vám víc v rámci vaší vlastní praxe sedne.

Kurz probíhá každou sobotu od 17:30 do 20:30.

Více informací a bližší program se podívejte níže.

Podívejte se na video z kurzu.


Rezervovat kurz

Info o kurzu:

  • Lekce jsou vždy složené z teoretických přednášek (spojených s filmovými ukázkami), z exkluzivních praktických cvičení podle přesných zadání a důležitá je také tvořivá diskuze s účastníky kurzu o jejich přístupu k jednotlivým rolím.
  • Cíl kurzu: intenzivní vhled do krásné a náročné profese filmového herce vás samotné dokáže inspirovat k potenciálně lepším a propracovanějším hereckým výkonům v rámci vaší filmové kariéry.
  • Lekce probíhají přes platformu ZOOM, kurzisté vždy dostanou přístup (link) na danou lekci.
  • Kurz je ve slovenském jazyce.
  • Lekce každou sobotu od 17:30 do 20:30. Začínáme od 1. 5., dohromady je to 5 lekcí, zájemci se mohou hlásit i na jednotlivé vybrané lekce.
  • Lekce si můžete zakoupit jednotlivě za 550 Kč, či celý kurz výhodněji za 2500 Kč.
  • Možnost individuálních konzultací vlastní filmové herecké práce s lektorkou po osobní domluvě. Nahrávky z on-line přednášek neposkytujeme.

O lektorce:

Narodila se 6. května 1982 na Slovensku a život jípostupně zavál přes Českou republiku až do Indie, kde absolvovala studijní pobyt na filmové škole FTII Pune. Svou práci filmaře a učitele herectví miluje, vnímá to jako vzájemné obohacování se spolu se svými studenty. Herecké práci se věnuje kreativně a upřednostňuje individuální přístup. Při výuce herectví používá různé techniky, vždy na míru podle situace, zadání a povahy lidí, se kterými pracuje. Své studenty ráda motivuje ke hře a experimentu. Svou prací by ráda zájemce o filmové herectví motivovala a inspirovala k tomu, aby se uvolnili, věřili ve svůj kreativní potenciál a nebáli se objevovat. Věří, že krása se ukrývá v očích toho, kdo se dívá – kdo se na okolní svět i do sebe dokáže podívat upřímně a naplno. Neustálé pozorování a perfektní soustředění, v tom spočívá umění filmového herectví.