Jak se vyznat v digitální střižně - online

Termín: 24.4. 2021 / 14:00 – 18:00
Uzávěrka přihlášek: 18. 4. 2021
Cena: 800 Kč
Místo: platforma Zoom

Rezervovat kurz

Začínáte se střihem videa a nechcete u toho přijít o nervy? Tento kurz vás vyzbrojí řadou znalostí a praktických dovedností, které vám umožní soustředit se více na tvorbu a méně na technické problémy!

Podstatou profesionálního přístupu je spolehlivá střižna a v ní pořádek. Zabývat se proto napřed budeme organizací dat, zálohováním a výběrem vhodných softwarových i hardwarových nástrojů. Dále nás čeká ponor do světa formátů, kompresí a vlastností různých videosouborů, se kterými se ve střižně můžeme setkat. A pak konečně celé prostředí střihového programu – orientace v jeho funkcích, tipy, triky, zlepšováky. Na závěr si ukážeme jak vyexportovat hotové video pro různé druh použití. Budeme pracovat s programem Davinci Resolve, jehož základní verze je zdarma a  funguje na Windows, Macu i Linuxu. Pokud pracujete s něčím jiným vůbec nevadí, všechny poznatky mají univerzální charakter.

Lektor: František Týmal
Týden před začátkem obdrží účastníci email s odkazem do virtuální učebny a dalšími podklady, které se budou týkat průběhu webináře.


Program kurzu


Řemeslo filmového střihače zahrnuje nejen uměleckou manipulaci s obrazem a zvukem, ale rovněž předpokládá širokou škálu technických dovedností. Obzvláště to potom platí ve světě digitálních médií, kde je nutné rychle se přizpůsobovat novým standardům a dynamicky se rozvíjejícím nástrojům.
Kurz filmové postprodukce nabízí orientaci v džungli digitálních formátů a termínů, přináší řadu poznatků a triků, jak vyzrát na problémy ve střižně a zasvěcuje účastníky do profesionální work-flow. Je určen nejen pro začínající střihače a filmové tvůrce, ale pro všechny, kteří se chtějí o této disciplíně dozvědět více.
V rámci kurzu bude možné konzultovat vlastní problematiku a otázky, které trápí právě vás!
Budeme pracovat s nástroji z palety Adobe CC, pokud pracujete s něčím jiným vůbec nevadí, všechny poznatky mají univerzální platnost a využití!!

Témata kurzu:
Co je to digitální video
Hardwarové předpoklady digitální střižny
Data management digitální střižny
Formáty a komprese videa a zvuku
Problematika offline a online střihu
Prostředí nelineárních střihacích softwarů
Založení a správa projektů
Tipy a triky pro zjednodušení práce
Základní efekty a keyframy
Příprava projektu pro zvukovou postprodukci a color grading
Export hotového díla
Diskuse nad nejčastějšími problémy střihačů