Intenzivní workshop filmového herectví pro dospělé

PRAHA

Termín: 16. dubna 2022 10:00 – 17:00
Cena kurzu: 2500 Kč
Místo: místo bude upřesněno

BRNO 

Termín:23. a 24. DUBNA 2022 11:00 – 18:00
Cena kurzu: 4000 Kč
Místo: Kino Art

Rezervovat kurz

Vyučující: Viktória Rampal Dzurenko

V rámci tohoto intenzivního kurzu složeného ze série přednášek, filmových ukázek a praktických hereckých cvičení, se budeme podrobně věnovat specifikám filmového herectví v konkrétních vybraných žánrech. Společně se ponoříme do tajů tvorby hrůzy a strachu v hororech, zasmějeme se v komických scénách, poznáme vzrušení z milostných emocí v melodramatu. Účastníkům kurzu bude umožněno vyzkoušet si pod vedením profesionální filmové režisérky hned několik rozličných technik práce filmového herce.
Kurz vám umožní hlubší a erudovanější vhled do tohoto komplexního a fascinujícího umění. Jednotlivé herecké techniky si budeme podrobně představovat a aplikovat do filmových žánrů a vy si je budete zkoušet na vlastní kůži a tak si ujasníte, která technika práce s hercem před kamerou je vám bližší, která vám víc v rámci vaší vlastní praxe sedne.

Více informací a bližší program se podívejte níže.

Podívejte se na video z kurzu.


Rezervovat kurz

O lektorce:

Narodila se 6. května 1982 na Slovensku a život jípostupně zavál přes Českou republiku až do Indie, kde absolvovala studijní pobyt na filmové škole FTII Pune. Svou práci filmaře a učitele herectví miluje, vnímá to jako vzájemné obohacování se spolu se svými studenty. Herecké práci se věnuje kreativně a upřednostňuje individuální přístup. Při výuce herectví používá různé techniky, vždy na míru podle situace, zadání a povahy lidí, se kterými pracuje. Své studenty ráda motivuje ke hře a experimentu. Svou prací by ráda zájemce o filmové herectví motivovala a inspirovala k tomu, aby se uvolnili, věřili ve svůj kreativní potenciál a nebáli se objevovat. Věří, že krása se ukrývá v očích toho, kdo se dívá – kdo se na okolní svět i do sebe dokáže podívat upřímně a naplno. Neustálé pozorování a perfektní soustředění, v tom spočívá umění filmového herectví.