Intenzivní workshop filmového herectví pro děti

Termín: V roce 2022 proběhlo. Další termíny pro vás připravujeme.
Cena kurzu:  intenzivní víkendový kurz 3000 Kč
Místo: bude upřesněno

Rezervovat kurz

Vyučující: Viktória Rampal Dzurenko

V rámci kreativního workshopu filmového herectví si mohou všechny zvědavé děti a mládež na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je to zajímavé ztvárnit filmovou postavu před kamerou. Zkušení lektoři budou mít pro děti připravené filmové kostýmy a také masky a makeup. Každé dítě si po konzultaci s lektory může vytvořit na místě postavu podle svých představ – obleče si kostým, nalíčí se a před kamerou společně s ostatními vytvoří krátký film. A jako bonus také budeme točit s každým účastníkem krátký filmový monolog na kameru. Odměnou za práci bude krátký film plus monolog natočený na kameru Black Magic 6K.

Kurz se bude odehrávat v atraktivním prostředí Kasáren Karlín a tématem natáčení s dětmi bude sci-fi komedie ze života na jiné planetě. Video budeme s rodiči sdílet.

Podívejte se na video z kurzu.


Rezervovat kurz

O lektorce: Narodila jsem se 6. května 1982 na Slovensku a život mě postupně zavál přes Českou republiku až do Indie, kde jsem absolvovala studijní pobyt na filmové škole FTII Pune. Svou práci filmaře a učitele herectví miluji, vnímám to jako vzájemné obohacování se spolu se svými studenty. Herecké práci se věnuji kreativně a upřednostňuji individuální přístup. Při výuce herectví používám různé techniky, vždy na míru podle situace, zadání a povahy lidí, se kterými pracuji. Své studenty ráda motivuji ke hře a experimentu. Svou prací bych ráda zájemce o filmové herectví motivovala a inspirovala k tomu, aby se uvolnili, věřili ve svůj kreativní potenciál a nebáli se objevovat. Věřím, že krása se ukrývá v očích toho, kdo se dívá – kdo se na okolní svět i do sebe dokáže podívat upřímně a naplno. Neustálé pozorování a perfektní soustředění, v tom spočívá umění filmového herectví.

Program:

  • 11:00 - 12:00    vymýšlení a psaní filmového příběhu "Z jiné planety" v žánru komedie a sci-fi
  • 12:00 - 12:30    přestávka na oběd
  • 12:30 - 14:00    tvorba kostýmů, make-up, masky, natáčení
  • 14:00  - 14:15    přestávka, svačina
  • 14:15 - 15:00     dotočení filmu
  • 15:00 - 16:30    střih filmu
  • 16:30 - 17:00    veřejná projekce filmu nebo více filmů (záleží, kolik filmů stihneme natočit) pro děti a jejich rodiče a prarodiče