Detaily akce

  • Datum konání:

Je nám velkou ctí, že má Divadlo Činema na starosti doprovodný program pro rodiny s dětmi na Marienbad Film Festival a může tak velkolepě zakončit velice pestré léto.

Náš dětský program zavede děti do dob prvních filmových projekcí, filmových vynálezů a animovaných filmů!

Program Divadla Činema na festivalu:

čtvrtek 31.8. WORKSHOP PIXILACE
Kolonáda Ferdinandova pramene
průchozí workshop 15:00 – 18:00
Kdo sní o tom, že bude moci létat, že jeho oblíbené hračky ožijí a šaty ho samy obléknou, může si splnit své sny právě touto animační technikou. Každý pohyb vyfotíme, a když se film rozběhne, věci i lidi ožijí úplně jinak než ve skutečnosti. Pixilace je přitom velice rychlá a jednoduchá animační technika. Pokud se nechcete pouštět do kreslení a ani v malování si nejste jistí, je pixilace právě pro vás. Stačí jen dobré nápady.

pátek 1.9. LUNAPARK FILMOVÝCH VYNÁLEZŮ
Kolonáda Ferdinandova pramene
průchozí workshop 15:00 – 18:00
Víte, jak lidé přišli na to, že se můžou na pohádky také dívat, ne je jenom číst nebo poslouchat? Zjistili, že oči si „pamatují“, co viděly před krátkým okamžikem. Díky tomu se před více než sto lety zrodil film. V Lunaparku filmových vynálezů si vytvoříme vlastní krátké filmové příběhy. Ty budeme sledovat v přístrojích, jako je třeba praxinoskop, ale i na plátně, za pomoci laterny magiky.

sobota 2.9. WORKSHOP ANIMACE
Kolonáda Ferdinandova pramene
průchozí workshop 15:00 – 18:00
Máte rádi kreslené filmy? A kreslíte rádi? Potom je tato animační technika, mimochodem jedna z nejstarších, přesně pro vás. Prosvětlovací destička, papíry, barevné tužky – jsme připraveni! A třeba se ukáže, že ve vás dřímá nový autor večerníčků… Stačí trocha trpělivosti a archy papíru pokreslené jednotlivými fázemi skoku tygra se po nasnímání změní v dobrodružný lov!